خرید کرکره برقی

کرکره برقی یا همان درب برقی ساختار بسیار ساده ای دارد ولی با این وجود توانسته است جایگاه ویژه ای در بین ابزار ساختمان پیدا کند و نقش مهمی ایفا کند. از گذشته تا کنون برای اینکه ایمنی محل کار و یا خانه خود را تضمین کنیم از کرکره استفاده کرده ایم در حالی که این روز ها برای راحت تر کردن انجام این کار، کرکره را پیشرفته تر کرده اند و آن را به کرکره یا همان درب برقی تبدیل کرده اند. اگر در نظر دارید برای ساختمان و یا مغازه خود کرکره برقی تهیه کنید، پیشنهاد میکنیم به کالا بست مراجعه کرده و با کیفیت و با دوام ترین نوع کرکره برقی را خریداری کنید.

انواع کرکره برقی

کرکره برقی با توجه به کاربرد آن در اماکن مختلف، انواع گوناگونی دارد. کرکره برقی بر اساس نوع موتور به کار رفته در آن و همچنین تیغه هایش به دسته های گوناگونی تقسیم بندی میشود.

کرکره برقی فروشگاهی

وقتی از درب یک مغازه صحبت میکنیم، بیشتر به امنیت و ایمنی آن توجه داریم، علاوه بر این داشتن زیبایی نمای ساختمان نیز از عواملی است که در انتخاب درب ساختمان حائز اهمیت میباشد. صاحبان فروشگاه ها و مغازه ها نگران سرقت وسایل مغازه هنگام بسته بودن آن ها هستند در نتیجه استفاده از کرکره برقی کمک شایانی به برطرف کردن این نگرانی میکند. توجه داشته باشید برای این که کرکره برقی در برابر سرقت مقاوم و یا به منظور دیگر ضد سرقت باشد باید از تیغه های سنگین و با دوام بهره ببرد. علاوه بر این بهتر است از قفل هایی استفاده شود که برقی و یا نیمه اتوماتیک باشند. نکته حائز اهمیت این است که موتور کرکره برقی باید به گونه ای نصب شود که امکان به سرقت بردن موتور نیز وجود نداشته باشد و یا حداقل این احتمال به پایین ترین حد ممکن برسد.

یکی از عواملی که بر زیبایی کرکره برقی فروشگاهی می افزاید استفاده از تیغه های با جنس پلی کربنات است، این تیغه ها شفاف هستند، به طوری که هنگامی که بسته بودن مغازه ویترین فروشگاه قابل مشاهده است. این ویژگی کرکره برقی شیشه ای باعث میشود که در هنگام بسته بودن مغازه، شما محصول خود را انتخاب کنید و بعدا با صاحب مغازه تماس بگیرید.

کرکره برقی پارکینگ

اگر دقت داشته باشید امروزه برای درب های پارکینگ، دیگر از درب های قدیمی و سنتی که با دست باز میشدند استفاده نمیکنند. یکی از درب هایی که جایگزین درب های قدیمی پارکینگ ها شده است، کرکره برقی پارکینگ میباشد. استفاده از کرکره برقی پارکینگ به قدری مرسوم شده است که برخی از صاحبان ساختمان های مسکونی درب های قدیمی خود را تعویض میکنند و از کرکره برقی پارکینگ استفاده مینمایند. با توجه به اینکه درب پارکینگ یکی از درب هایی است که به طور مکرر باز و بسته میشود بنابراین وقتی از کرکره برقی پارکینگ استفاده کردیم، باید از موتوری استفاده کنیم که ظرفیت استفاده زیاد از کرکره را در طول شبانه روز داشته باشد. برای ساختمان های مسکونی که تعداد واحد های زیادی دارند باید از کرکره های برقی با موتور های ساید قدرتمند کمک گرفت.

از دیگر ویژگی هایی که یک کرکره برقی پارکینگ مناسب باید داشته باشد، این است که هنگام باز و بسته شدن، صدای نابهنجاری تولید نکند. برای این منظور باید در ساخت کرکره برقی پارکینگ از تیغه های قوس دار که جنس آلومینیومی دارند و صدای کمتری تولید میکنند، بهره گرفت. البته اگر در ساختمانی حضور دارید و روی صدا بسیار حساس هستید، باید تیغه های غضروف دار استفاده کنید که هیچ صدایی هنگام باز و بسته شدن تولید نمیکنند. در بین تیغه های غضروف دار یک لایه نازک پلاستیک نرم به کار میبرند و همین باعث میشود هیچ صدایی از خود تولید نکنند.

کرکره اتوماتیک با اندازه های کوچک مخصوص پنجره ها

کرکره های اتوماتیکی که اندازه کوچکی دارند و از آن ها برای پنجره های ساختمان ها استفاده میکنند، از اتلاف انرژی جلوگیری میکنندو این کرکره ها به دلیل اینکه به طور کامل پنجره شما را درزبندی میکنند، از هدر رفتن گرما و دمای داخل اتاق جلوگیری میکنند. علاوه بر این، این نوع از کرکره ها در برابر صدا نیز عایق هستند. از ویژگی های منحصر به فرد این کرکره ها میتوان به خاصیت توری بودن آن اشاره کرد که از ورود حشرات به داخل اتاق جلوگیری میکند. از مزیت های دیگر کرکره اتوماتیک میتوان به این قابلیت اشاره کرد که وقتی شما در خانه نیستید، با تنظیم کرکره، کرکره در زمان های معینی باز و بسته میشود و اینگونه به نظر می آید که خانه شما خالی نیست. همان طور که گفتیم استفاده از این کرکره ها حدود 10 تا 45 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری میکند علوه بر اینکه این پنجره در برابر اشعه یو وی خورشید نیز مقاوم هستند.

مزایای استفاده از انواع کرکره برقی

کرکره برقی از جنس آلومینیوم: این کرکره برقی در وزن های مختلف سبک، سنگین و یا نیمه سنگین طراحی میشود و تنوع طرح و رنگ بالایی دارد.

کرکره برقی از جنس فولاد و یا آهن: این کرکره های برقی در برابر سرقت مقاوم هستند و در واقع میتوان گفت که غیر قابل نفوذ میباشند. علاوه بر اینکه کرکره های فولادی یا آهنی مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند.

کرکره برقی از جنس پلی کربنات شیشه ای یا شفاف: این کرکره های برقی ضمن اینکه زیبایی خاصی به نمای ساختمان میدهند، امنیت بالایی نیز دارند و به راحتی نمیشکنند.

کاربرد کرکره برقی

اگر بخواهیم به طور خلاصه وار در مورد کاربرد کرکره برقی و محیط های مورد استفاده از آن سخن بگوییم، میتوانیم لیست زیر را ارائه دهیم:

 • کرکره برقی مناسب مغازه ها و فروشگاه های بزرگ و یا کوچک
 • کرکره برقی مناسب پارکینگ و درب های ساختمانی
 • کرکره برقی مناسب بانک ها، صرافی و طلا فروشی ها
 • کرکره برقی مناسب انبار، سوله و کارخانه ها

انواع کرکره برقی از لحاظ جنس تیغه های مورد استفاده

کرکره برقی پلی کربنات: کرکره های برقی پلی کربنات دارای انواع مختلفی نظیر کرکره برقی پلی کربنات با لوله های فولادی، کرکره برقی پلی کربنات با لوله های آلومینیومی و کرکره برقی پلی کربنات با قطعات شیشه ای میباشد. همه این مدل ها به دو صورت شفاف و مات عرضه میشوند.

کرکره برقی آلومینیومی: کرکره برقی آلومینیومی نیز تیغه های مختلفی دارند: کرکره برقی 6 سانتی متری، کرکره برقی 8 سانتی متری، کرکره برقی 10 سانتی متری، کرکره برقی 12 سانتی متری، کرکره برقی 14 سانتی متری. توجه داشته باشید که این تیغه ها بر اساس استاندارد طراحی و تولید میشوند.

کرکره برقی فولادی: کرکره برقی فولادی به دو صورت تک جداره و دو جداره طراحی میشود. نوع تک جداره آن مخصوص پارکینگ یا مغازه هایی است که ابعاد کوچک تری دارند.

کرکره برقی گالوانیزه فوم دار: کرکره های برقی که از جنس گالوانیزه فوم دار میباشند در رنگ و طرح های متنوعی تولید میشوند. اندازه تیغه های این کرکره برقی حدود 8 سانتی متر است و از جنس آلیاژ فولاد منیزیم و و یک لایه فوم فشرده تشکیل شده است. توجه داشته باشید که کرکره برقی گالوانیزه به دلیل نازک بودن تیغه های آن مقاومت کمتری نسبت به کرکره برقی آلومینیومی دارد.

کرکره برقی شفاف: کرکره برقی شفاف از پلیمری به نام پلی کربنات ساخته میشود که رنگ و طرح های متنوعی دارد. این پلیمر در برابر ضربه و گلوله مقاوم است در نتیجه میتوان گفت که ضد سرقت است. در کنار همه این موارد، کرکره برقی شفاف زیبایی خاصی نیز به نمای ساختمان میدهد.

کرکره برقی صوتی:  کرکره برقی صوتی مناسب محیط هایی است که نیاز داریم صدای داخل محیط به بیرون منتشر نشود. این کرکره ها بیشتر در میحط های صنعتی، خانگی، تجاری و اداری به کار گرفته میشود.

انواع موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی توبولار: موتور کرکره برقی توبولار به گونه ای هستند که در داخل شفت و یا لوله قرار میگیرند. این موتور مخصوص محیط هایی نظیر درب پارکینگ و یا مغازه که تردد در آن ها زیاد است می باشد. از ویژگی های خوب آن میتوان به این اشاره کرد که قطر لوله های موتور کم است و وقتی جمع میشود فضای کمتری را اشغال میکند. قدرت موتورد کرکره برقی توبولار بین 30 تا 300 نیوتن میباشد.

موتور کرکره برقی ساید: موتور کرکره برقی ساید مخصوص فروشگاه ها، کارخانه ها و پارکینگ های پر تردد است. این موتور ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارد که از آن ها میتوان به قدرت بالا، بی صدا بودن موتور و .. اشاره کرد. یکی از ویژگی های دیگر موتور ساید این است که لوله های آن از شفت جدا هستند و به این معنی است که وقتی موتور خراب شد، نیازی به پایین آوردن کل کرکره برقی نیست.

انواع کرکره برقی از نظر نوع کرکره

کرکره های برقی ابتدا به دو نوع کلی تو کار و روکار تقسیم بندی میشوند:

کرکره برقی روکار و توکار: همان طور که از اسم این کرکره های برقی مشخص است، کرکره برقی توکار به گونه ای نصب میشود که باکس کرکره در داخل ساختمان قرار میگیرد و از بیرون قابل مشاهده نیست، کرکره برقی روکار نیز به گونه ای نصب میشود که باکس کرکره در بیرون از بنا نصب شده و قابل مشاهده است.

کرکره برقی ترکیبی: همان طور که از اسم کرکره برقی مشخص است، در این نوع کرکره برقی پنجره و کرکره ها با هم نصب میشوند.

کرکره برقی مشبک: جنس کرکره های برقی مشبک از فولاد ضد زنگ میباشد و مخصوص فروشگاه و اماکن تجاری بزرگ میباشد.

کرکره برقی سوراخ دار: این کرکره های برقی از بقیه کرکره ها ارزان تر هستند و از آن ها برای و مغازه و محیط های کوچک استفاده میکنند.

انواع کرکره برقی از نظر نوع تیغه به کار رفته در آن

 • تیغه تک جداره و دو جداره: همان طور که از اسم این تیغه ها مشخص است، تیغه های تک جداره دارای یک لایه میباشند ولی تیغه های دو جداره دارای دولایه هستند و میتوان بین این دو لایه، یک لایه از جنس عایق قرار داد. طبیعی است که تیغه های دو جداره نسبت به تیغه های تک جداره طول عمر بیشتری داشته باشند.
 • تیغه فوم دار: تیغه های فوم دار صدای زیادی تولید میکنند و مخصوص درب های پارکینگ میباشند.
 • تیغه غضروف ‌دار: تیغه های غضروف دار در بین انواع تیغه ها زیبایی منحصر به فردی دارند، علاوه بر آن طول عمر بالاتری نیز دارند و در نتیجه این تیغه ها میتواند گزینه مناسبی برای مغازه و یا پارکینگ شما باشد.
 • تیغه پانچ‌ دار: تیغه های پانچ دار که دارای سوراخ میباشند و مخصوص مصارفی هستند که جنبه امنیتی و یا تبلیغاتی دارند.
 • تیغه‌های تخت: تیغه های تخت مخصوص رول پیچ های بزرگ میباشند.
 • تیغه قلاب برعکس: این تیغه ها برای بیرون از مغازه به کار گرفته میشود، به صورتی که رول پیچ در داخل مغازه قرار گرفته و طرف تخت تیغه رو به بیرون واقع میشود. در حالی که در حالت برعکس، طرف غیر تخت تیغه رو به بیرون قرار میگیرد.
 • تیغه قوس‌دار: تیغه های قوس دار مخصوص رول پیچ های کوچک میباشد.
 • تیغه شفاف نانوکامپوزیت: این تیغه امینت بالایی دارند و به نوعی میتوان گفت به طور کامل ضد سرقت میباشند. از این تیغه ها در جواهر فروشی و بانک ها که به امنیت زیادی نیاز دارند، استفاده میشود. این تیغه ها در برابر ضربات خارجی بسیار مقاوم هستند.

قیمت کرکره برقی در کالا بست

فروش کرکره برقی در مجموعه کالا بست دو مزیت منحصر به فرد دارد که یکی قیمت مناسب و دیگری کیفیت متناسب با بودجه مورد نظر کارفرما است. ما همواره تلاش نموده ایم تا محصولات و خدماتمان را به صورت دست اول به مشتریان ارائه نماییم تا با این کار هزینه تمام شده را برای آنان به حداقل برسانیم و علاوه بر جلب رضایت کارفرمایان توانسته ایم با افزایش گردش مالی ایجاد شده قیمت نهایی را کاهش دهیم و در کنار ارتقا کیفیت، روزبه روز به مشتریان خود بیفزاییم.

تماس با ما