علت عدم ارسال پیامک دزدگیر اماکن
علت عدم ارسال پیامک دزدگیر

امروزه افراد در انواع مکان‌های مختلف، دزدگیر اماکن را نصب می‌کنند تا بتوانند امنیت محیط را افزایش دهند. نصب دزدگیر اماکن در ساختمان، فروشگاه، دفاتر و غیره به منظور اعلام خطر هنگام بروز حوادث است که مهم‌ترین هشدار ارسال پیامک به کاربران سیستم امنیتی می‌باشد. از این طریق به موقع اطلاع رسانی‌ها به کاربران صورت می‌گیرد و تمامی هشدارها به آن‌ها داده می‌شود. پس یک سیستم کاملاً قابل اعتماد و ایمن محسوب می‌شود. اما گاهی اوقات ممکن است سیستم اعلام سرقت نتواند هشدار را اس‌ام‌اس کند که عدم ارسال پیامک دزدگیر ممکن است در اثر عوامل مختلف رخ دهد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با انواع دلایل عدم ارسال پیامک دزدگیرها آشنا کنیم.

چرا سیستم دزدگیر پیامک هشدار را ارسال نمی‌کند؟

با توجه به اینکه در دنیای امروز آمار سرقت‌ها افزایش پیدا کرده است، امکان دارد افراد از انواع سیستم‌های حفاظتی در محل زندگی و کار خود استفاده کنند تا بتوانند امنیت خود را افزایش دهند. امروزه سیستم‌های دزدگیر و هشدار دهنده زیادی در بازار مصرف قرار گرفته‌اند که کاربران می‌توانند آن‌ها را نصب کنند و امنیت محل کار و زندگی خود را افزایش دهند.

برخی از سیستم‌های دزدگیر مجهز به قابلیت‌های هشدار دهنده مانند اس‌ام‌اس هستند. با استفاده از این سیستم، هنگامی که افراد غیر مجاز به محیط وارد می‌شوند یا حوادثی رخ می‌دهد، اطلاع رسانی در کمترین زمان ممکن از طریق پیامک صورت می‌گیرد.

اما گاهی اوقات این سیستم از طریق پیامک نمی‌تواند اطلاع رسانی‌ها را انجام دهد. در نهایت کاربران نمی‌توانند از خطرات موجود با خبر شوند. به همین دلیل این سیستم پیامک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و هنگامی که با مشکل روبرو شده باشد، شما باید در کمترین زمان ممکن برای رفع مشکلات آن اقدام کنید. در بخش‌های بعدی به برخی از دلایل عدم ارسال پیامک دزدگیر‌‌‌‌‌ها می‌پردازیم.

دلایلی که باعث می‌شود سیستم دزدگیر پیامک را ارسال نکند

برای افرادی که امنیت محل کار و زندگی برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت است، معمولاً ارسال پیامک دزدگیر از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه داشته باشید که این سیستم در اثر عوامل مختلف ممکن است به خوبی کار نکند و به موقع اطلاع رسانی‌ها را انجام ندهد. برخی از دلایلی که باعث عدم ارسال پیامک دزدگیر می‌شود، عبارت است از:

●یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود پیامک دزدگیر ارسال نشود، مربوط به وضعیت شبکه تلفن همراه شما است. گاهی اوقات در اثر اختلال آنتن‌ها و اشغال شبکه ممکن است پیامک دزدگیر ارسال نشود یا ارسال پیامک با تاخیر روبرو شود. هنگامی که شما با این مشکل مواجه شدید، بهتر است که مدتی صبر کنید تا شبکه دوباره به حالت قبلی خود بازگردد.

●یکی از دلایل دیگری که باعث می‌شود پیامک دزدگیر ارسال نشود، مربوط به نوع سیم کارت شما است. برخی از سیم کارت‌ها در شبکه خود اختلالات و محدودیت‌هایی دارند یا دچار قطع و وصلی می‌شوند. پس توصیه می‌شود برای سیستم خود سیم کارتی را خریداری کنید که کیفیت بالایی دارد. همچنین شما باید به طور منظم اعتبار سیم کارت خود را افزایش دهید تا با همچین مشکلاتی مواجه نشوید.

●هنگامی که کش برنامه تلفن همراه شما پر شده باشد، باعث می‌شود که پیامک را از سوی دزدگیر دریافت نکنید. در این مواقع توصیه می‌شود که برنامه پیامک خود را ببندید و دوباره آن را باز کنید یا گوشی خود را دوباره راه‌اندازی کنید. در این صورت می‌توانید اختلال مربوط به عدم دریافت پیامک از سیستم دزدگیر را برطرف کنید.

●گاهی اوقات شما سیم کارت خود را به طور صحیح درون تلفن همراه خود قرار نداده‌اید. پس ممکن است در اثر جایگذاری نادرست سیم کارت، پیامک مربوط به سیستم دزدگیر به شما ارسال نشود. پس همیشه اطمینان داشته باشید که سیم کارت درون قالب مخصوص خود قرار گرفته است.

●یکی از موارد مهمی که باعث می‌شود پیامک سیستم دزدگیر به کاربران ارسال نشود، این است که شارژ اعتباری دزدگیر کم است. در صورتی که کاربران اعتبار سیم کارت خود را به طور دوره‌ای چک نکنند و آن را افزایش ندهند، ممکن است پیامک برای آن‌ها ارسال نشود. پس توصیه می‌شود که به طور منظم شارژ سیم کارت درون دزدگیر خود را مورد بررسی قرار دهید و قبل از اینکه اعتبار آن تمام شود دوباره آن را شارژ کنید تا با مشکل عدم ارسال پیامک دزدگیر مواجه نشوید.

●هنگامی که تلفن همراه شما روی حالت پرواز قرار دارد، دسترسی به شبکه دچار محدودیت‌هایی می‌شود و ممکن است پیامک‌های که توسط سیستم دزدگیر ارسال می‌شود را دریافت نکنید. پس بهتر است که حالت پرواز گوشی خود را مورد بررسی قرار دهید و به طور مداوم آن را غیر فعال کنید تا بتوانید دسترسی به پیام‌های دریافتی خود داشته باشید.

●یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود پیامک را از سیستم دزدگیر خود دریافت نکنید، مربوط به تنظیمات دزدگیر است. برای اینکه شما بتوانید به طور منظم تمامی پیامک‌ها را از سیستم دزدگیر خود دریافت کنید، باید قبل از نصب آن یک فرد متخصص شماره را درون حافظه دستگاه ذخیره کند تا به طور منظم اطلاع رسانی‌ها به کاربران انجام شود. در این صورت هنگام سرقت یا هرگونه حوادث دیگری، در اسرع وقت اطلاع رسانی‌های لازم صورت می‌گیرد.

●گاهی اوقات اختلال در عدم دریافت پیامک دزدگیر، مربوط به پر بودن حافظه گوشی تلفن همراه شما است. شما برای برطرف کردن این مشکل، باید حافظه تلفن همراه خود را بررسی کنید و فضای کافی داشته باشید تا بتوانید پیامک‌ها را دریافت کنید.

●یکی دیگر از عواملی که مانع دریافت SMS سیستم دزدگیر می‌شود، وجود اختلال در عملکرد برنامه مدیریت پیامک گوشی تلفن همراه است. توصیه می‌شود که برای برطرف کردن این مشکل به قسمت مدیریت برنامه گوشی خود مراجعه کنید و مدیریت پیامک‌ها را پیدا کنید و تمامی حافظه آن را پاک کنید.

اقدامات مناسب در زمان مواجه شدن با عدم ارسال پیامک در دزدگیر

دزدگیر اماکن از قطعات مهمی ساخته شده است که حرکت اشخاص و باز شدن درها را در کمترین زمان تشخیص می‌دهد. این تجهیزات امنیتی از طریق صدای بلند و همچنین پیامک، کاربران را از خطرات احتمالی مطلع می‌کند. به همین دلیل دزدگیری‌ها جزو تجهیزاتی هستند که برای افزایش امنیت در ساختمان‌های مختلف استفاده می‌شوند. اما گاهی اوقات این سیستم‌ها ممکن است با مشکلات مختلفی مواجه شوند.

یکی از این مشکلات مربوط به عدم ارسال پیامک دزدگیر است که ممکن است در اثر اختلال در تنظیمات، وضعیت شبکه، مقدار شارژ اعتباری، نوع سیم کارت و… این مشکل رخ داده باشد. برخی از اقداماتی که هنگام مواجهه شدن با این اختلال باید انجام دهید، عبارت است از:

●در قدم اول اطمینان داشته باشید که سیم کارت را به طور صحیح درون دستگاه خود قرار داده‌اید.

●سیم کارت خود را درون دستگاه قرار دهید و دستگاه را روشن کنید. برای اینکه دزدگیر بتواند به خوبی عملکرد خود را نشان دهد، باید چراغ وضعیت شبکه به حالت چشمک زن تغییر داده شود تا پایان نصب و راه‌اندازی صبر داشته باشید، بعد از این اقدامات اتصال شبکه را مورد بررسی قرار دهید. همچنین سعی کنید که سیم کارت خود را شارژ کرده باشید تا دزدگیر بتواند پیامک‌ها را برای شما ارسال کند.

●سیم کارت مورد نظر شما باید همیشه آنتن داشته باشد. برای اینکه از عملکرد صحیح سیستم دزدگیر خود اطمینان داشته باشید، باید از انتن سیم کارت مطمئن شوید. در صورتی که آنتن نداشته باشد، نمی‌تواند برای شما پیامک‌های ضروری را ارسال کند.

●در مرحله آخر هنگامی که نتوانستید اختلالات موجود در سیستم دزدگیر خود را برطرف کنید، بهتر است که با یک متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید. این افراد می‌توانند در کمترین زمان ممکن مشکل شما را مورد بررسی قرار دهند و اقدامات لازم برای دریافت دوباره پیامک‌های سیستم دزدگیر را انجام خواهند داد.

اهمیت ارسال پیامک دزدگیر
اهمیت ارسال پیامک دزدگیر

دلایل اهمیت ارسال پیامک توسط سیستم دزدگیر

اکثر افراد سیستم‌های دزدگیری که خریداری می‌کنند را مورد بررسی قرار می‌دهند تا از سیستم اطلاع رسانی پیامک برخوردار باشد. در این صورت می‌توانند از امنیت محل کار و زندگی خود اطمینان بیشتری داشته باشند. این دزدگیرها هنگامی که با موارد مشکوکی مواجه می‌شوند، از طریق ارسال پیامک یا تماس در کمترین زمان ممکن کاربر مورد نظر خود را از خطر مطلع می‌کنند. در این صورت شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن مشکل را مورد بررسی قرار دهید و از بروز هرگونه خطری در ساختمان خود جلوگیری کنید.

در صورتی که سیستم دزدگیر نتواند در زمان مناسب پیامک را به شما ارسال کند یا اصلاً پیامکی به شما ارسال نشود، پس امنیت به خوبی برقرار نخواهد بود. در حالت کلی می‌توان گفت سیستم‌های دزدگیر در صورتی که نتوانند به موقع اطلاع رسانی‌های لازم را انجام دهند، هیچ گونه کارایی ندارند.

سخن پایانی

سیستم دزدگیر جزو وسایل الکترونیکی حفاظتی محسوب می‌شوند و در صورتی که عملکرد خود را به درستی انجام دهند، می‌توانند امنیت منزل و محل کار شما را تا حد زیادی افزایش دهند. در صورتی که شما از سیستم اعلام سرقت در ساختمان‌های خود استفاده می‌کنید، ممکن است با مشکل عدم ارسال پیامک دزدگیر مواجه شده‌باشید، این اختلال در اثر محدودیت‌های شبکه، آنتن دهی، تنظیمات دستگاه، عدم شارژ سیم کارت و غیره رخ می‌دهد. شما برای برطرف کردن این مشکل باید سیم کارت خود را مورد بررسی قرار دهید. در صورت برطرف نشدن مشکل، بهتر است برای برطرف کردن اختلالات با متخصصان در این زمینه در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری