آموزش نصب دوربین مدار بسته کالا بست
آموزش نصب دوربین مدار بسته

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در عصر حاضر برای جلوگیری از سرقت و ضرر و زیان‌های اقتصادی احتمالی می‌توانید انجام دهید، نصب دوربین مداربسته است.

نصب و راه اندازی دوربین‌های مدار بسته فرایندی پیچیده است که حتما باید توسط متخصصانی که در این زمینه فعالیت دارند، انجام گیرد. این نکته را در نظر داشته باشید که نصب غیر صحیح یک دوربین ممکن است کارایی آن را کاهش دهد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله در رابطه با آموزش نصب دوربین مداربسته صحبت کنیم و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

آموزش نصب دوربین کالا بست
آموزش نصب دوربین مداربسته کالا بست

قبل از نصب دوربین مدار بسته در منزل چه اقداماتی باید انجام داد؟

قبل از اینکه دوربین مدار بسته خود را نصب کنید، لازم است تا یک سری اقدامات را انجام دهید. در واقع می‌توان گفت انجام این اقدامات باعث می‌شود تا نصب و راه اندازی دوربین سریع‌تر و بدون دردسرتر انجام گیرد.

در ابتدا لازم است بین دوربین‌های مدار بسته بی‌سیم و سیمی بازار یکی را برای نصب انتخاب کنید. قطعا اگر یک دوربین مدار بسته بدون سیم خریداری کنید کار شما برای نصب بسیار ساده‌تر و آسان‌تر خواهد بود. چرا که نیاز به سیم کشی و در برخی موارد سوراخکاری روی دیوار نیست. اما اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید که یک دوربین مدار بسته سیمی را برای منزل یا محیط کار خود نصب کنید نیاز است تا محل نصب را انتخاب و حفاری‌های لازم برای سیم کشی را انجام دهید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که با استفاده از تجهیزات مدرن امروزی این فرایند بسیار ساده‌تر و آسان‌تر خواهد شد.

چه مکان‌هایی برای نصب دوربین مدار بسته مناسب هستند؟

انتخاب یک مکان مناسب برای نصب و راه اندازی دوربین‌های مدار بسته بسیار حائز اهمیت است. در واقع می‌توان گفت حالا که قرار است یک دوربین راه اندازی کنید که در حفظ امنیت موثر باشد، بهتر است که به درستی عمل کنید. بهترین مکان‌هایی که برای نصب دوربین‌های محافظ استفاده می‌شود عبارتند از:

  • راه پله‌ها و راه روها
  • خیابان‌های اصلی منتهی به مکان مورد نظر
  • درب‌های اصلی و فرعی
  • فضاهای داخلی

مراحل نصب دوربین مدار بسته

برای اینکه بتوانید دوربین مدار بسته خریداری شده را به درستی و به دور از اشتباه نصب کنید، لازم است تا مراحل زیر را اجرایی کنید.

طریقه نصب دوربین مدار بسته کالا بست
طریقه نصب دوربین مدار بسته کالا بست

انتخاب مکان مناسب نصب

در اولین مرحله لازم است تا بهترین مکان برای نصب دوربین را پیدا کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که دوربین شما باید به تمامی قسمت‌های محل نصب دید داشته باشد. بنابراین بهترین مکان برای نصب گوشه‌ای از اتاق است که به سقف وصل شده است. علاوه بر این لازم است تا دوربین شما به پریز برق نزدیک باشد.

پس از اینکه بهترین مکان را برای نصب دوربین خود پیدا کردید، باید با استفاده از پیچ و مهره‌های مخصوص دوربین خریداری شده را به دیوار وصل کنید.

اتصال دوربین به منبع انرژی برق

آداپتور دوربین که به عنوان منبع تغذیه آن معرفی می‌شود برای فعالیت نیازمند دریافت انرژی از برق شهری است. به همین دلیل لازم است تا یک سر سیم آداپتور را به دوربین و سر دیگر را پریز برق متصل کنید و از این طریق باعث انتقال انرژی الکتریکی از پریز به دوربین شوید.

کابل‌کشی و برقراری مدارها

بسته به اینکه شما کدام نوع دوربین را خریداری کرده‌اید و قصد دارید چه نوع دوربینی را نصب کنید، فرایند کابل کشی و برقراری مدارها برای شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اگر دوربین‌های آنالوگ را خریداری کرده باشید، اتصالات به وسیله دستگاه DVR و کابل کشی به وسیله کابل های موسوم به کابل آنتن انجام می‌گیرد. اما چنانچه دوربین‌های تحت وب را خریداری کرده باشید برقراری مدار به وسیله دستگاه NVR و کابل کشی با استفاده از کابل شبکه انجام می‌شود.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که دسته‌ای از دوربین‌ها به صورت بی‌سیم و بدون نیاز به کابل کشی نصب و راه اندازی می‌شوند.

 اجرای تنظیمات نهایی

در آخرین مرحله نصب دوربین مدار بسته لازم است تا تنظیمات نهایی را با توجه به دوربین خریداری شده انجام دهید. نرم افزارهای مخصوص دوربین را نصب کنید و عملکرد دستگاه را بررسی نمایید. مطمئن شوید که دوربین نصب شده به درستی کار می‌کند.

اگر متوجه شدید دوربین نصب شده به درستی کار نمی‌کند، بهتر است تا فرایند نصب را از ابتدا دوباره و با دقت بیشتری انجام دهید. همچنین می‌توانید برای اطمینان بیشتر از متخصصانی که در این زمینه فعالیت دارند، کمک بگیرید.

راهنمای نصب دوربین مدار بسته کالا بست
راهنمای نصب دوربین مدار بسته کالا بست

خودمان دوربین مدار بسته را نصب کنیم یا یک نصاب حرفه‌ای؟

حالا که با نصب دوربین‌های مدار بسته آشنا شدید و اطلاعاتی در این باره به دست آوردید، ممکن است این سوال در ذهن شما عزیزان شکل بگیرد که بهتر است دوربین‌های مدار بسته را خودمان نصب کنیم یا این کار را به نصاب‌های حرفه‌ای بپردازیم؟

در پاسخ به این سوال مهم باید بگوییم که این موضوع کاملا به میزان توانایی و مهارت‌های شما بستگی دارد. اگر فردی فنی هستید که خودتان می‌توانید از عهده نصب دوربین برآیید، می‌توانید این کار را انجام دهید. در غیر این صورت بهتر است از یک نصاب حرفه‌ای کمک بگیرید. این نکته را در نظر داشته باشید که با کمک یک نصاب حرفه‌ای می‌توانید فرایند نصب را به درستی و با استانداردهای لازم انجام دهید.

 بهترین مرکز برای خرید و نصب دوربین مدار بسته کدام است؟

ما چندین سال است که فعالیت خود را در قالب مجموعه‌ای به نام کالا بست آغاز کرده‌ایم و در این مدت زمان نسبتا طولانی توانسته‌ایم موفقیت‌های بسیاری را به نام خود ثبت کنیم. همین موضوع نیز باعث شده است تا از ما به عنوان بهترین مرکز جهت خرید دوربین‌های مدار بسته و همچنین نصب و راه اندازی آن‌ها یاد شود.

فرقی ندارد چقدر بودجه در اختیار دارید و می‌خواهید چه نوع دوربینی را خریداری کنید، در هر صورت ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم‌ و بهترین و با کیفیت‌ترین دوربین‌های بازار را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به آموزش نصب دوربین مدار بسته پرداختیم و اطلاعاتی را در این زمینه ارائه کردیم. نکته‌ای که باید ذکر کنیم این است که اگر می‌خواهید دوربین مدار بسته شما کارایی لازم را داشته باشد، دو نکته را باید در نظر داشته باشید.

در مرحله اول لازم است تا یک دوربین متناسب با نیازتان را خریداری کنید، چرا که در غیر این صورت نمی‌توان انتظار داشت دوربین خریداری شده بتواند انتظارات شما را برآورده کند.

در دومین مرحله برای اینکه بتوانید از کارایی دوربین خریداری شده استفاده کنید، لازم است تا به درستی آن را نصب و راه اندازی کنید. در واقع می‌توان گفت هر گونه خطا در این مرحله می‌تواند کارایی دوربین شما را به طور قابل توجهی کاهش دهد. بنابراین نهایت دقت و توجه خود را به کار گیرید تا اشتباه نکنید.

 

اشتراک گذاری