دوربین مداربسته یا دزدگیر اماکن
دوربین مداربسته یا دزدگیر اماکن؟

همان گونه که می‌دانید در حال حاضر صنعت تجهیزات و سیستم‌های امنیتی پیشرفت چشمگیری کرده است. ساخت بهترین تجهیزات امنیتی توانسته امنیت مکان‌هایی مانند منازل و محل کار را در برابر سرقت و دزدی بالا ببرد. دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین تجهیزات امنیتی محسوب می‌شوند که امنیت مکان را تا میزان زیادی تضمین می‌کنند. اما سوال بسیاری از کاربران این است که کدام‌یک، دوربین مداربسته یا دزدگیر اماکن از امنیت بالاتری برخوردار است؟ در ادامه این مطلب به بررسی و پاسخ این سوال خواهیم پرداخت و ویژگی‌ها، مزایا و معایب هر دو محصول را بیان می‌کنیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی دوربین مداربسته

دوربین مداربسته یک دوربین ثابتی است که می‌تواند وقایع را به صورت واضح و شفاف در طول 24 ساعت از شبانه روز به صورت خودکار ضبط کند. چشمی این محصول در بعضی موارد تا 360 درجه به صورت خودکار می‌چرخد. دوربین مداربسته را می‌توان به چندین مانیتور یا گوشی موبایل متصل کنید و در هر زمان و مکانی که بخواهید، مکان مورد نظر را مشاهده کرده و از امنیت آن اطمینان خاطر داشته باشید.

دوربین مداربسته به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های امنیتی است که در زمان گذشته تنها برای محل کار مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما در حال حاضر با کیفیت و کارایی بسیار خوبی که دارد برای تمامی مکان‌ها از جمله منازل، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، پارکینگ و… استفاده می‌شود.

مزایای نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته مزایایی به همراه دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امنیت بالا و جلوگیری از جرم

یکی از مهم‌ترین مزایایی که دوربین مداربسته، بالابردن امنیت در مکان مورد نظر است. احتمال اینکه سارق به مکان مجهز به دوربین مداربسته وارد شود، نسبت به مکان‌های فاقد دوربین کمتر است.

نظارت کامل

یکی از دیگر مزیت‌های این کالا نظارت کامل و 24 ساعته است که برای مکان‌های عمومی انتخابی ایده آل خواهد بود. مدیران و صاحبان شرکت‌ها، بانک‌ها و… با نصب دوربین مداربسته علاوه بر اینکه امنیت فضا را بالا می‌برند، همچنین می‌توانند نظارت دقیقی بر عملکرد و فعالیت کارمندان داشته باشند.

دریافت خسارت

اگر در منزل یا محل کار دوربین مداربسته نصب کرده باشید و سرقت انجام شود، بخشی از خسارت خود را می‌توانید از شرکت بیمه دریافت کنید.

حفاظت شخصی

دوربین مداربسته این امکان را دارد تا از شخصی در راه دور محافظت کنید. به عنوان مثال اگر فرد سالمندی دارید، می‌توانید دوربین را در منزل ایشان نصب کنید و به صورت تصویری و زنده از احوال ایشان باخبر باشید و در صورتی که ایشان به کمک نیاز داشت سریعا به منزل بروید.

کاهش هزینه‌های امنیتی

با نصب دوربین مداربسته در محل کار، شرکت، آپارتمان و… شما نظارت کامل به محیط دارید و در نتیجه نیازی به پرسنل دیگر برای امنیت محیط نیست و این موضوع هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

نظارت بر محیط‌های خصوصی

حتما می‌دانید که هر کسب و کاری یک منطقه حساس و ویژه مانند اتاق اسناد و دارایی دارد که امنیت آن برای مدیر شرکت و سازمان از اهمیت بسیاری برخوردار است تا افراد و کارکنان متفرقه وارد آن منطقه نشوند. با نصب دوربین مداربسته در این منطقه خاص احتمال اینکه سارقان یا افراد متفرقه وارد شوند بسیار کاهش پیدا می‌کند. حتی اگر شخصی وارد شود، با دوربین مداربسته می‌توانید متوجه حضور ایشان شوید و حتی چهره شخص را تشخیص دهید.

کنترل تردد خودروها

زمانی که دوربین مداربسته را در پارکینگ آپارتمان، شرکت و … نصب کنید، به خودروها نظارت دارید. همچنین در صورت بروز مشکل مانند سرقت می‌توانید از طریق پیگیری پلاک خودرو به صاحب خودرو برسید.

معرفی دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن از برترین سیستم‌های امنیتی در حال حاضر محسوب می‌شود که با سیستم فنی پیشرفته خود احتمال سرقت و دزدی را در مکان‌های تجاری، مسکونی، اداری و… به صفر می‌رساند. دزدگیر در تمامی مکان‌ها قابل نصب است و جزو سیستم‌های هشدار دهنده به شمار می‌رود. این سیستم با تحریک و ورود غیر مجاز آژیر بلندی از خود تولید می‌کند و همچنین با صاحب مکان تماس می‌گیرد. این کالا دارای ویژگی‌ها و مزیت‌های فوق العاده خوبی است و توانسته در راس توجه افراد قرار گیرد و کاربرد زیادی داشته باشد.

بررسی مزایای دزدگیر اماکن

شما با نصب دزدگیر اماکن می‌توانید از مزیت‌های زیر بهره‌مند شوید:

پیشگیری از سرقت

جلوگیری از احتمال سرقت یکی از مهم‌ترین مزایای نصب دزدگیر در اماکن متفاوت است؛ زیرا اغلب سارقان به مکان‌هایی که سیستم امنیتی ندارند دستبرد می‌برند تا ورود و خروج آسانی داشته باشند. البته اگر سارق وارد مکان شود، در اولین گام دزدگیر صدای آژیر بلندی را تولید می‌کند و سپس در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما اطلاع خواهد داد.

پیشگیری از آتش سوزی

همان گونه که می‌دانید آتش سوزی یکی از حوادث جبران ناپذیر است که خسارت‌های بسیاری زیادی را بر جا می‌گذارد. دزدگیر اماکن مجهز به سنسور دود است که اگر نشتی گاز یا دود را تشخیص دهد، سریعا به شما هشدار می‌دهد و در نتیجه از آتش سوزی جلوگیری می‌کند. نصب دزدگیر اماکن با سنسور تشخیص دود برای ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری از ایده آل‌ترین انتخاب‌ها است.

استفاده از بیمه

با نصب دزدگیر اماکن مکان مورد نظر شما بیمه می‌شود. در صورت آتش سوزی یا سرقت می‌توانید بخشی از خسارت وارد شده را از بیمه دریافت کنید.

هشدار به صورت تماس و پیامک

دزدگیر اماکن دارای قابلیت ذخیره‌سازی شمارهای تلفن همراه و تلفن ثابت است تا زمانی که فردی به صورت غیر مجاز وارد مکان شود با شماره‌های ذخیره شده تماس بگیرد و هشدار لازم را به شما دهد. دزدگیر اماکن علاوه بر اینکه می‌تواند با صاحب مکان تماس برقرار کند، همچنین می‌تواند با ارسال پیامک به صاحب مکان هشدار دهد.

لازم به ذکر است که دزدگیر اماکن مجهز به چندین سنسور کاربردی است که امنیت فضا را چندین برابر می‌کند. به عنوان مثال سنسور درب و پنجره یکی از کاربردی ترین‌ها است. به صورتی که با باز شدن درب و پنجره سنسورها تحریک می‌شوند و هشدارهای لازم برای شما ارسال می‌گردد.

سیستم امنیتی
سیستم امنیتی

انتخاب سیستم امنیتی

دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن به عنوان دو سیستم امنیتی پیشرفته و البته کاربردی هستند که هر یک کارایی و ویژگی‌های مختص به خود را دارند. برای امنیت بیشتر مکان می‌توانید از دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن به صورت مکمل یکدیگر استفاده کنید تا از امنیت مکان اطمینان خاطر داشته باشید. با نصب دوربین مداربسته یا دزدگیر اماکن با خیال آسوده می‌توانید از اوقات فراغت خود استفاده کنید و حتی به سفر بروید.

کلام آخر

در مطلب فوق به بررسی دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن به همراه ویژگی‌های هر یک پرداختیم تا شما را برای انتخاب کالای مناسب راهنمایی کرده باشیم. دقت داشته باشید دوربین مداربسته به تنهایی قادر نیست از سرقت و دزدی جلوگیری نماید؛ زیرا از سیستم هشدار دهنده برخوردار نیست و شما باید 24 ساعت شبانه روز در حال نظارت دوربین‌ها باشید که کاری سخت و بسیار دشوار است. اما دزدگیر اماکن علاوه بر اینکه از سیستم هشدار دهنده برخوردار است، همچنین از آتش سوزی نیز جلوگیری می‌کند. اگر قصد خرید سیستم امنیتی پیشرفته و کاربردی را دارید، بهتر است دزدگیر اماکن را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری