معایب دزدگیر اماکن

دزدگیرها می‌توانند راهی عالی برای ایجاد امنیت باشند، زیرا با استفاده از آنها می‌توانید تا حد زیادی از خطر باخبر شوید و جلوی آن را بگیرید اما یک سری معایب در مورد دزدگیر اماکن وجود دارد که زمانی که می‌خواهید آنها را خریداری کنید، چیزی از آن به شما نمی‌گویند. به خاطر همین بهتر است که در این مطلب نگاهی به این موضوع داشته باشیم و راجع به نقاط ضعف و معایب آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم تا با آگاهی بیشتری به سراغ خرید این دزدگیرها بروید. پس این مقاله را از دست ندهید.

نقاط ضعف و معایب دزدگیر اماکن

دزدگیرهای اماکن در این اوضاع اقتصادی می‌توانند راهی عالی برای امنیت پول و سرمایه باشند. اگر ما این دزدگیرها را نصب نکنیم، نمی‌توانیم روی اموالمان یا حتی روی سلامت جان خودمان نظارت داشته باشیم. این دزدگیرها تا حد زیادی از حوادث‌ بد خطرناک و ناگوار جلوگیری می‌کنند اما به هر حال یک سری نقاط ضعف و معایب هم در مورد آنها وجود دارد که در ادامه راجع به آنها توضیح خواهیم داد.

وابستگی به برق شهری

اولین موردی که به عنوان معایب این دزدگیرها می‌توانیم به آن اشاره کنیم  این است که کاملاً به برق شهری وابسته هستند. یعنی زمانی که برق شهری قطع شود یا کابل برق توسط سارق دزدیده شود، این سیستم‌ها به طور کامل خاموش شده و کارایی‌شان مختل می‌شود. در نتیجه دزد خیلی راحت می‌تواند کار خودش را انجام دهد. پس بهترین حالت این است که شما سیستم اعلام سرقت یا دزدی را خریداری کنید که باتری داشته باشد یا از برق پشتیبان برای آن استفاده شده باشد تا اگر برق رفت، کارایی آن همچنان ادامه پیدا کند و از خطرها در امان باشید.

دقیق نبودن سنسورهای دزدگیر

دزدگیرهایی که برای اماکن استفاده می‌شوند، یک ایراد خاص دارند و آن هم این است که سنسورهایی که در آنها طراحی شده، خیلی دقیق نیست و نمی‌تواند خطرات را اطلاع رسانی کند. شما باید سنسورهای حرکتی را در مکان‌های مختلفی قرار دهید. مثلاً جلوی درب آپارتمان گزینه مناسبی است و از ورود غیر مجاز جلوگیری کند اما بعضی از آنها نمی‌توانند حرکت افراد یا تغییرات محیط پیرامون را تشخیص دهند و سنسور آنها نقاط کور را پشتیبانی نمی‌کند و این جزو بزرگترین معایب است که ممکن است تا حد زیادی جان افراد در خطر باشد.

ایجاد آلارم بعد از فعال شدن دزدگیر

از دیگر معایب دزدگیر اماکن این است که گاهی اوقات بعد از فعال شدن آژیر کاذب خواهند زد که در بعضی از موارد باعث اختلال کار آنها خواهد شد.

خرابی باتری

از دیگر معایبی که وجود دارد، این است که بعضی از این دزدگیرها باتری فاسد یا باتری خراب دارند. همین باعث می‌شود سیستم اعلام سرقت به طور کامل از کار بیفتد. برای اینکه بتوانید از آن جلوگیری کنید، باید چند وقت یکبار باتری سنسور یا پنل مرکزی را به طور کامل بررسی کنید، زیرا اگر طول عمر آن به پایان رسیده باشد، حتماً باید آنها را تعویض کنید تا از سرقت و ورود غیر مجاز جلوگیری شود.

سیم کشی شل

خیلی از دستگاه‌های الکتریکی که نیاز دارید، کابل و سیم کشی داخل خودشان دارند اما این کابل‌ها اتصال درستی ندارند یا خیلی شل هستند. همین باعث می‌شود مشکلات مختلفی به وجود بیاید. مثلاً سرعت تشخیص خیلی افت می‌کند، استهلاک افزایش پیدا می‌کند، تشخیص خطر به درستی و به دقت انجام نمی‌شود یا اینکه دستگاه نمی‌تواند شارژ را به خوبی در اندازه مشخص خودش نگه دارد.

هشدار کاذب

یکی از مهم‌ترین معایب دزدگیر اماکن این است که باعث ایجاد آلارم یا هشدار کاذب می‌شود که مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد. اگر فردی که این دزدگیرها را برایتان نصب کرده‌، غیر حرفه‌ای باشند، معمولاً متوجه این موضوع نمی‌شوند. تصور کنید که شما نصف شب خواب هستید؛ به یکباره صدای بلند و گوش خراشی به گوشتان می‌رسد که شما و اعضای خانواده را به شدت می‌ترساند. این هشدارهای کاذب در واقع جزو معایب خیلی بزرگی هستند که هرگز نباید اتفاق بیفتد. اگر باتری‌ها قدیمی یا از کار افتاده باشد یا کابل‌ها و سیم‌کشی‌ها درست و اصولی نباشد یا چشمی کثیف باشد، این اتفاق رخ خواهد داد.

برنامه‌ریزی غیر اصولی و نامناسب دستگاه

یکی از چالش‌های اساسی در استفاده از دستگاه‌های دزدگیر اماکن، عدم برنامه‌ریزی صحیح و اصولی است. در برخی موارد، مشکل از خود دستگاه نیست، بلکه ناشی از نصب نادرست توسط نصاب در مکان‌های نامناسب است. با این حال، گاهی اوقات، خود دستگاه نیز فاقد برنامه‌ریزی مناسب برای مقابله با شرایط مختلف است. در نتیجه، دستگاه قادر به کنترل شرایط به نحو اثربخش نمی‌باشد.

تشخیص نادرست حرکت

معضل دیگری که در دزدگیرهای اماکن مشاهده می‌شود، تشخیص اشتباه حرکت افراد است. این خطا می‌تواند منجر به سردرگمی و ناتوانی در حل مشکلات امنیتی شود. به عنوان مثال، در صورت باز بودن پنجره و وزش باد که باعث حرکت پرده می‌شود، دزدگیر ممکن است به اشتباه واکنش نشان دهد و آژیر بکشد. این تشخیص نادرست و به صدا درآمدن آژیر در زمان‌های غیر ضروری می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد.

همچنین، در برخی شرایط، دستگاه ممکن است در تشخیص حرکت بسیار کند عمل کند، به طوری که حتی ورود سارق را نیز تشخیص ندهد، که این خود یکی از نقایص بزرگ به شمار می‌رود. از آنجا که هدف اصلی از خرید دزدگیرها، تأمین امنیت است، این نوع خطاها می‌تواند به شدت مخل امنیت باشد. علاوه بر این، برخی دزدگیرها دارای نقص‌های بزرگتری هستند، به طوری که حتی شعله‌های بخاری یا حرکت پنکه می‌تواند باعث ایجاد هشدارهای کاذب شود، که این امر نیز به نوبه خود می‌تواند آرامش شما و اطرافیانتان را به شدت مختل کند.

دزدگیر بی دردسر

حال که با معایب دزدگیر اماکن آشنا شدید، باید بدانید که دزدگیر بی دردسر در بازار کدام‌ها هستند و برای خرید باید به سراغ چه برندهایی بروید. با ما همراه باشید تا چند مورد را به شما معرفی کنیم.

دزدگیر سایلکس

اگر به دنبال یک دزدگیر عالی هستید که برای اماکن به خوبی کار کند و مشکلی اتفاق نیفتد، به سراغ برند سایلکس بروید. برند سایلکس نه تنها دزدگیر اماکن، بلکه مدار فرمان‌های کرکره، انواع ریموت و کیت ریموت‌های صنعتی را تولید می‌کند و یکی از بهترین برندها است. شما می‌توانید آنها را از راه دور کنترل کنید. فقط کافی است نرم‌افزار آیفون یا اندروید آنها را روی گوشی موبایل خود نصب کرده باشید. انواع سیم کارتی آنها هم در دسترس هستند. یعنی شما قابلیت ارسال پیامک یا تماس تلفنی را روی آنها تنظیم می‌کنید. دزدگیرهایی از این برند وجود دارد که یک صفحه ال سی دی کاملاً واضح روی آنها طراحی شده و قابلیت هاپینگ کد را هم دارند که امنیت دستگاه را تا حدی بالاتر برایتان فراهم می‌کند.

دزدگیر فایروال

از بهترین دزدگیر اماکن باید به برند فایروال هم اشاره کرد. برند فایروال مخصوص تولید سیستم‌های حفاظتی از جمله دزدگیر اماکن است. یک برند ایرانی و کاملاً موفق است. چند مدل مختلف از دزدگیرهای آن در بازار عرضه می‌شوند که هر کدام ویژگی‌ها و امکانات خیلی متنوعی دارند. گارانتی آنها ۵ ساله است. کیفیت آنها کاملا تضمین شده است. مثلا مدل F6 این برند که به آن دزدگیر تلفن کننده گفته می‌شود، برای مکان‌های مناسبت که شما به خط تلفن ثابت دسترسی ندارید و سیم کارت استفاده می‌کنید یا انواع دیگر آنها هستند که قابلیت اتصال به خط تلفن را دارند. در نتیجه شما می‌توانید در بین این تنوع بالا با قیمتی که مد نظر دارید، یک انتخاب عالی داشته باشید.

دزدگیر اماکن کلاسیک

این دزدگیرها می‌توانند تا حد زیادی به حفظ جان؛ مال و آرامش شما کمک کنند. اگر در جایی فعالیت می‌کنید که سرمایه زیادی در آنجا وجود دارد و می‌خواهید از آنها حفاظت کنید، حتماً به سراغ دزدگیرهای کلاسیک بروید. کارکرد آنها خیلی ساده است. تردد غیر مجاز را خیلی راحت و سریع و دقیق به شما اعلام می‌کنند. آژیر آنها بلند و همگانی است یا اینکه می‌تواند به صورت تلفنی هم به شما اطلاع رسانی کند. بعضی از مدل‌های آن به گونه ای طراحی شده که یک سنسور جداگانه دارند که اختلاف دمای سطح جسم نور برگشتی و ابعاد فیزیکی هر وسیله‌ای را بررسی می‌کند و در صورت نیاز اعلان هشدار ارسال می‌شود.

جمع‌بندی

دزدگیرهای اماکن هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند اما اگر شما از قبل در مورد کلیت این دزدگیرها و معایب دزدگیر اماکن اطلاعات داشته باشید، قطعاً خرید بهتر و منطقی‌تری خواهید داشت. ما در این مبحث به طور کامل راجع به این موضوع برایتان توضیح دادیم و از معایب آنها صحبت کردیم. همچنین چند مدل دزدگیر بی دردسر منزل را هم به شما معرفی کردیم.

اشتراک گذاری