استخدام نصاب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن

فراهم کردن امنیت محیط اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که ما یک کسب و کار جدید به راه می‌اندازیم یا خانه می‌خریم، قطعا دوست داریم هر طور که شده امنیت آن را بالا ببریم. برای حفظ امنیت باید به دنبال راهکارهای مختلفی برویم. مثلاً استفاده از دوربین مداربسته و دزدگیر می‌تواند راه حل بسیار عالی باشد. با توجه به روند روبه رشد استفاده کنندگان از سیستم های حفاظتی و امنیتی بالتبع نیاز به متخصصان در این حوزه نیز افزایش یافته است. اگر می‌خواهید وارد حوزه نصب دوربین مداربسته یا دزدگیر شوید، قطعاً می‌دانید که این سیستم‌ها بیش از پیش مورد استفاده قرار می‌گیرند و احتمالاً سرتان شلوغ می‌شود. ما در این مبحث تصمیم گرفتیم در مورد استخدام نصاب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

وظایف نصاب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن

زمانی که شما به عنوان نصاب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن و سیستم‌های امنیتی استخدام می‌شوید، یک سری وظایف دارید که ما در این قسمت آنها را برایتان توضیح می‌دهیم.

  • اول از همه باید بتوانید سیستم‌های دوربین مداربسته را نصب کنید که داخل خانه شرکت فروشگاه، دفاتر و دیگر اماکن انجام می‌شود.
  • همچنین باید در مورد نصب دزدگیر اماکن هم اطلاعات داشته باشید و این کار را اجرا کنید، مثل سیستم‌های دزدگیر، آژیر، آسانسور و دیگر تجهیزات مرتبط با سیستم‌های امنیتی.
  • باید علاوه بر نصب تعمیر و نگهداری آنها را بلد باشید. یعنی باید آنها را عیب یابی کنید و ایرادات آنها را برطرف کنید، باتری را تعویض کنید و اشکالات فنی آن را بهبود ببخشید.
  • همچنین باید بتوانید به مشتریان آموزش دهید. یعنی به آنها یاد بدهید که چگونه از این لوازم نگهداری کرده و استفاده کنند و مشکلات احتمالی آنها را چگونه برطرف کنند.
  • پس اگر می‌خواهید در پروسه استخدام نصاب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن موفق شوید، باید تمامی این ویژگی‌ها را دارا باشید.

استخدام نصاب دوربین مداربسته

زمانی که قرار است فرایند استخدام انجام شود، معمولاً از شما مدرک فنی حرفه‌ای می‌گیرند. مدرکی که سوابق آموزشی شما داخل آن مشخص شده باشد و بتوانند مهارت‌ها و تجربه شما را مورد بررسی قرار دهند و مطمئن شوند که گزینه خوبی برای استخدام هستید.

اگر مدارک شما تایید شود و مهارت‌های شما اثبات شود، قطعاً می‌توانید به عنوان نصاب دوربین فعالیت کنید. البته که به شما یک کارتی تحت عنوان کارت نصابی اهدا می‌شود. در واقع این کارت همان گواهینامه است که از طرف اتحادیه الکترونیک به صورت رسمی آن را به شما می‌دهند که برای نصب دزدگیر هم از همان استفاده می‌کنید. این کارت به این معناست که شما مهارت‌ها و دانش لازم را برای نصب این سیستم‌ها فرا گرفته‌اید و می‌توانید از پس این کار بر بیایید. البته داشتن مدرک برقکار ساختمان هم قابل قبول است.

وجود این کارت‌ها نشان می‌دهد که سطح امنیت و حفاظت از اماکن و مردم افزایش پیدا کرده است و شما خیلی راحت می‌توانید افرادی را پیدا کنید که در حوزه نصب تعمیر و نگهداری کاملاً متخصص هستند و دانش کافی را دارند. در نتیجه می‌توانید به آنها اطمینان کنید و سیستم امنیت خود را به آنها بسپارید. اگر بخواهید بدون کارت نصابی و فقط بر اساس تجربه وارد کار شوید، احتمالاً مورد تایید قرار نمی‌گیرید. خیلی از افراد که این کار را کرده‌اند و در این زمینه سوء استفاده داشته‌اند، هم جریمه‌های قانونی پرداخت کرده‌اند. پس بهتر است که از طریق راه‌های استاندارد وارد این حوزه شوید.

رزومه کاری برای استخدام نصاب دوربین

برای استخدام نصاب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن باید رزومه و نمونه کار داشته باشید که اهمیت بسیار زیادی در استخدامتان دارد. یعنی کارفرما متوجه می‌شود که شما چقدر تجربه دارید و سطح توانمندی‌ها و مهارت‌های شما چقدر است. یکی از رزومه‌ها رزومه زنده است. یعنی تمامی اطلاعات شخصی، سوابق تحصیلی، سابقه کار، دوره‌های آموزشی و مهارت‌ها داخل آن ثبت می‌شود و کارفرما می‌تواند اطلاعات لازم را در مورد شما بداند.

مورد بعدی نمونه کار است. یعنی نمونه کارهایی که قبلاً انجام داده‌اید را باید برای آنها شرح دهید. مثلاً تصاویر دوربین‌هایی که نصب کرده‌اید، پروژه‌هایی که قبلاً با آنها همکاری داشته‌اید یا گواهی‌هایی که دریافت کرده‌اید را باید به آنها نشان دهید.

سابقه کار برای استخدام نصاب دوربین و دزدگیر

برای استخدام نصاب دزدگیر و دوربین سابقه کار اهمیت بسیار زیادی دارد. یعنی شما باید در این زمینه تجربه نصب و راه‌اندازی داشته باشید که شامل نصب و اتصال تمامی سنسورها، دوربین‌ها، ماژول‌ها، دستگاه‌های کنترل و دیگر اجزای مرتبط با آنها است. همچنین باید در زمینه تعمیر و خدمات پس از فروش اطلاع داشته باشید. یعنی باید بتوانید مشکلات را تشخیص دهید و ایرادات و خرابی‌های آن را برطرف کنید. همچنین باید در موارد ویژه تجربه داشته باشید. منظور از موارد ویژه مربوط به نصب و دوربین و دزدگیر در محیط‌های تجاری اداری، خانگی و صنعتی است.

یعنی باید بتوانید نصب در تمامی این محیط‌ها را یاد بگیرید و سابقه خود را به شرکت مورد نظر ارائه دهید. باید با تکنولوژی‌های جدید آشنایی داشته باشید که تکنولوژی‌های مربوط به دزدگیر پیوسته و سیستم‌های دوربین مدار بسته است. هرچقدر که شما باید با تکنولوژی‌های جدیدتری آشنایی داشته باشید، شرایطتان برای استخدام بهتر از قبل خواهد بود. اگر تجربه کافی ندارید و علاقه به کارکردن در زمینه برق ساختمان و سیستمهای نظارتی و امنیتی دارید می‌توانید به عنوان شاگرد نصب دوربین مداربسته و یا شاگرد برقکار در مجموعه کالا بست به فعالیت بپردازید.

جمع‌بندی

استخدام نصاب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن اصلاً کار دور از ذهنی نیست و پروسه سخت و پیچیده‌ای ندارد. فقط باید اعتماد به نفستان را در این زمینه افزایش دهید، مهارت‌های کافی داشته باشید و سعی کنید که تجربه و سابقه کار خود را بالا ببرید. در کنارش به صورت تئوری هم آموزش ببینید. در کنار همه این مواردی که گفتیم، روابط عمومی بالا حرف اول را می‌زند و برای هر شغلی باید آن را دارا باشید تا خیلی راحت بتوانید وارد حوزه شغلی جدیدتان شوید.

اشتراک گذاری