دلایل خطای چشمی دزدگیر اماکن
دلایل خطای چشمی دزدگیر اماکن و آلارم کاذب

بی‌شک دزگیر اماکن یک عامل بسیار اصلی برای جلوگیری از سرقت است. اما بروز برخی از خطاهای چشمی و آلارم‌های اشتباه موجب شده است تا افراد از خرید دزدگیر امکان تجدید نظر کنند و یا اینکه استفاده از آن را متوقف نمایند. حال سوال مهمی که در اینجا وجود دارد، این است که چه چیزی موجب بروز این خطاها و مزاحمت‌ها می‌شود؟ در ادامه قصد داریم در مورد این موضوع صحبت کنیم و دلایل خطای چشمی دزدگیر اماکن را بررسی نماییم، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دلیل خطای چشمی دزدگیر اماکن

در ادامه می‌توانید برخی از دلایل خطای چشمی دزدگیر اماکن را مشاهده کنید:

  • بی‌کیفیت و نا مرغوب بودن سیستم دزدگیر و سنسور، یکی از اصلی‌ترین دلایلی به حساب می‌آید که می‌تواند برای دستگاه دزدگیر شما، خطاهای زیادی را به وجود آورد.
  • اگر نصب دستگاه در مکان نامناسب انجام شود، سیستم خطاهایی را برای صاحب دستگاه ارسال می‌کند.
  • اگر پنجره خانه باز باشد، قطعا پرده خانه تکان می‌خورد و این امر نیز موجب می‌شود تا دستگاه دچار مشکل و خطا شود.
  • نور خورشید را می‌توان از دیگر دلایل آلارم زدن اشتباه دستگاه دانست؛ زیرا نور خورشید امواج مادون قرمز دارد و دستگاه دزدگیر، انسان را بر اساس اشعه مادون قرمز تشخیص می‌دهد و سبب آلارم دزدگیر می‌شود. از این رو لازم است تا چشمی را در مکانی دور از نور مستقیم خورشید نصب کنید.

دلایل اصلی خطا چشمی

پیش‌تر به برخی از دلایل خطای چشمی اشاره کردیم، حال در اینجا قصد داریم تا دلایل اصلی بروز این مشکل را بررسی کنیم:

خطای انسانی

خطای انسانی جزو یکی از اولین و اصلی‌ترین دلایل خطای چشمی دستگاه دزدگیر اماکن محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که استفاده از دستگاه دزدگیر اماکن بسیار راحت و آسان است و نیاز به آموزش و داشتن مهارت خاصی نیست. اما با این وجود، برخی از افراد پس از نصب دزدگیر جدید، زمان لازم برای استفاده و یادگیری از این دستگاه را نمی‌گذارند و همین امر نیز موجب افزایش خطای چشمی دستگاه می‌شود. لازم است تا افرادی که بیشتر در منزل رفت و آمد دارند، نوع عملکرد کار با دستگاه دزدگیر را بدانند تا تعداد بروز خطاها را به کمترین مقدار ممکن برسانند.

لوازم معیوب

توجه داشته باشید که اکثر تولیدکنندگان برجسته و شرکت‌های بزرگ امنیتی از تجهیزات باکیفیت و مرغوب استفاده می‌کنند. اما با این وجود، در برخی از مواقع ممکن است که یک قطعه خراب در دستگاه وجود داشته باشد و همین موضوع سبب هشدارهای کاذب و خطای چشمی در دستگاه شود.

باتری ضعیف یا تغذیه ناسازگار

برخی از دزدگیرهای باتری دارند که به مرور زمان نیاز به تعویض پیدا می‌کند. اگر شارژ باتری دستگاه کم باشد، سیستم دستگاه هشدار می‌دهد. این در حالی است که ضعیف شدن باتری دستگاه موجب می‌شود تا چشمی دچار خطا شود و زنگ خطر به صدا درآید. همچنین منبع تغذیه ناسازگار و غیر قابل اعتماد نیز می‌تواند موجب ایجاد هشدار کاذب شود.

حیوان خانگی و آلارم کاذب دزدگیر
حیوان خانگی و آلارم کاذب دزدگیر

حشرات و حیوانات خانگی

توجه داشته باشید که چشمی تمامی حرکات را تشخیص می‌دهد. از این رو، وجود حیواناتی که در داخل منزل به صورت آزادانه حرکت می‌کنند، می‌تواند موجب فعال شدن چشمی شود و خطاهای چشمی را پخش کند و یا به عبارت دیگر آژیر اشتباه بزند.

پنجره و درب‌های نیمه باز و بدون قفل

در مواقعی که اختلالاتی میان دو سنسور درب و پنجره به وجود می‌آید، چشمی فعال می‌شود. اگر درب و پنجره نیمه باز بوده و به صورت کامل بسته نشده باشند، به آسانی توسط باد حرکت کرده و تکان می‌خورند و همین موضوع موجب به صدا در آمدن زنگ خطر خواهد شد. قفل پنجره مطمئن خطای چشمی دزدگیر را به کمترین مقدار ممکن می‌رساند. همچنین اگر پنجره باز باشد و حرکت اجسام مانند حرکت پرده صورت گیرد، آلارم زدن کاذب و چشمی دستگاه فعال می‌شود. این مورد نیز جزو یکی دیگر از دلایل اصلی ایجاد خطای چشمی دستگاه دزدگیر اماکن محسوب می‌شود.

نصب نادرست دزدگیر

نصب صحیح و اصولی دزدگیر اهمیت بسیار بالایی دارد و لازم است تا به آن دقت و توجه بالایی داشته باشید؛ زیرا نصب نادرست دزدگیر، یکی از عوامل ایجاد خطای چشمی دستگاه به حساب می‌آید. هنگامی که دزدگیر را نصب می‌کنید، لازم است تا هم چشمی و هم سنسور تراز باشند و در مکان مناسب نصب شوند. اکثر افرادی که دزدگیر را به تنهایی نصب می‌کنند با مشکلاتی مانند آژیر اشتباه دزدگیر مواجه می‌شوند.

از مکان‌های نامناسب برای نصب چشمی دزدگیر اماکن می‌توان به مکان‌هایی مانند نزدیک کانال کولر و دریچه هوا، مقابل نور خورشید، نزدیک منابع گرمایی مانند رادیاتور، بخاری و شومینه اشاره کرد. لازم است تا مراقب تغییراتی که در محیط پیرامون نیز اتفاق می‌افتد، باشید. از جمله این تغییرات می‌توان به گیاهان، حیوانات خانگی، تزئینات جدید منزل و سیستم تهویه مطبوع باشید؛ زیرا این موارد ممکن است که روی چشمی دزدگیر اماکن تاثیر بگذارند.

عیب‌یابی خطا دزدگیر اماکن چگونه است؟

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، خطای چشمی همواره می‌تواند دلایل مختلفی را به همراه داشته باشد. زمانی که پی ببرید این خطاها به چه دلیل به وجود آمده است، در واقع توانسته‌اید تا این مشکل را عیب‌یابی کنید. منظور از عیب یابی، پیدا کردن و پی بردن به منبع خطا است. حال این خطا امکان دارد که به دلیل یک مشکل داخلی بوده و یا اینکه در خارج از دستگاه رخ داشته باشد.

اگر بروز این خطا به خاطر مشکلات داخلی به وجود آمده باشد، باید به دنبال چگونگی حل کردن آن باشید. به عنوان مثال، اگر قطعات داخلی دستگاه شما بی‌کیفیت هستند و یا دچار مشکل شده‌اند، باید پی تغییر لوازم جانبی دستگاه خود باشید تا بتوانید این مشکل را حل کنید. اما اگر مشکل به وجود آمده خارج از دستگاه باشد، باید به فکر تعویض دستگاه دزدگیر باشید تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

آیا کیفیت محصول در بروز خطای چشمی دزدگیر اماکن نقش دارد؟

همان طور که می‌دانید کیفیت بالای یک محصول عامل تعیین کننده عملکرد صحیح و بدون نقص آن است. در نظر داشته باشید که کیفیت ساخت دزدگیرهای اماکن اهمیت بسیار بالایی دارد و تاثیرات بسیار زیادی بر روی خطای چشمی دزدگیر می‌گذارد. در واقع اگر شما یک محصول بی‌کیفیت را خریداری کرده‌اید، نباید انتظار داشته باشید که محصول شما بدون نقص و بروز خطای چشمی کار کند؛ زیرا در محصولات بی‌کیفیت، خطای چشمی بسیار زیادی رخ می‌دهد.

بهترین راهکار این است که قبل از اقدام به خرید این محصول از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید تا بتوانید بهترین محصول را خریداری نمایید. توجه داشته باشید که اگر یک محصول بی‌نام و نشان و بی‌کیفیت را خریداری کنید، عوض کردن قطعات موجود در این محصول همواره برای شما کار دشواری خواهد بود، از این رو لازم است ابتدا یک محصول با کیفیت را خریداری نمایید تا بتوانید ار بروز خطای چشمی جلوگیری کنید.

بهترین کابل برای راه اندازی وعدم خطای در دزدگیر اماکن؟

کابل و سیم نقش بسیار مهم و اساسی در زمینه بروز خطای دزدگیرها دارند. به طور کلی اگر شما از محصولات بی‌کیفیت استفاده کنید، با گذشت زمان مشکلات زیادی برای شما به وجود می‌آید که بروز خطای چشمی یکی از مهم‌ترین این مشکلات محسوب می‌شود. اگر سیم دارای کیفیت خوبی نباشد، با گذشت زمان دچار ترک خوردگی می‌شود که این امر موجب قطعی در اتصال دزدگیر خواهد شد.

اگر اتصال دستگاه شما به صورت مرتب قطع شود، حالت شک به دستگاه شما وارد می‌شود که این امر نیز موجب به هم خوردن عملکرد صحیح دستگاه خواهد شد. همین موضوع نیز سبب می‌شود تا دستگاه شما در طول روز چند بار آلارم اشتباه بزند. در چنین مواقعی به این نتیجه خواهید رسید که کابل و سیم‌ها چه نقش مهمی در عملکرد سیستم‌های حفاظتی دارند. در حقیقت شما باید بهترین و با کیفیت‌ترین دزدگیر را انتخاب کنید تا از عملکرد صحیح محصول بهره خوبی ببرید و در آینده نیز با مشکل خطا چشمی دزدگیر مواجه نشوید.

همچنین توجه داشته باشید که اگر در محل زندگی شما حیوانات جونده مانند موش وجود دارند، لازم است تا برای کابل، محافظ تهیه کنید تا بتوانید مانع خوردگی سیم توسط حیوانات جونده شوید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم که دقت و توجه بالایی روی کابل سیستم محافظتی داشته باشید؛ زیرا اگر کابل شما دارای محافظ و یا کیفیت بالا نباشد، با مشکل خطای چشمی مواجه خواهید شد.

سخن پایانی

می‌توان گفت امروزه اکثر افراد برای حفظ امنیت منازل و محل کار خود به نصب دزدگیر می‌پردازند. امروزه اغلب سیستم‌های محافظتی با مشکل خطای چشمی و آلارم کاذب مواجه می‌شوند. قطعا بهترین راهکار برای مواجه نشدن با این مشکل این است که در ابتدا یک محصول با کیفیت را خریداری کنید. اگر شما نیز به دنبال خرید یک سیستم حفاظتی با کیفیت هستید، ما سایت کالا بست را به عنوان یکی از بهترین مراکز عرضه کننده سیستم‌های حفاظتی و امنیتی به شما پیشنهاد می‌کنیم.

اشتراک گذاری